Busing Information

Bus: 14

8:07 am       HOMEWOOD AV@BALSTON ST

8:11 am       HUMBERT ST @ DAIL DR

8:15 am       FRUIT HILL AV @ METCALF AV

8:18 am       WOONASQUATUCKET AV @ HUMBERT ST

8:19 am       1 FALCO ST – WAY TO GROW

8:21 am       WOONASQUATUCKET AV @ INTERVALE AV

8:25 am       ZIPPORAH ST@MANNING ST

8:27 am       ZIPPORAH ST @ WOONASQUATUCKET AV

8:30 am       WOONASQUATUCKET AV @ CHANDLER ST

8:37 am       WATERMAN AV @ GREYSTONE AV

8:43 am       JACKSONIA DR @ ELMORE AV

8:44 am       100 MORGAN AV

8:50 am       CENTREDALE ELEMENTARY SCHOOL

 

 

3:15 pm       CENTREDALE ELEMENTARY SCHOOL

3:17 pm       100 MORGAN AV

3:18 pm       JACKSONIA DR @ ELMORE AV

3:20 pm       WATERMAN AV @ GREYSTONE AV

3:30 pm       WOONASQUATUCKET AV @ CHANDLER ST

3:31 pm       WOONASQUATUCKET AV @ ZIPPORAH ST

3:33 pm       ZIPPORAH ST@MANNING ST

3:36 pm       WOONASQUATUCKET AV @ INTERVALE AV

3:38 pm       1 FALCO ST – WAY TO GROW

3:39 pm       WOONASQUATUCKET AV @ HUMBERT ST

3:42 pm       METCALF AV @ FRUIT HILL AV

3:45 pm       HUMBERT ST @ DAIL DR

3:56 pm       HOMEWOOD AV @ BALSTON ST

 

Bus: 21

7:59 am       SIMPSON ST No Intersection

7:59 am       SIMPSON ST @ TAYLOR ST

8:04 am       SWAN ST @ ATLANTIC BLVD

8:06 am       SMITH ST @ MCARTHUR DR

8:07 am       SMITH ST @ BEVERLY ANN DR

8:10 am       STANDISH AV @ MILLARD AV

8:13 am       ALLEN AV @ SWAN ST

8:16 am       WOONASQUATUCKET AV @ GEORGE ST

8:22 am       LOCUST AV @ BICENTENNIAL WY

8:26 am       BOURNE AV @ SUNSET AV

8:29 am       SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR

8:31 am       SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT

8:34 am       SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN

8:46 am       CENTRAL AV – 100′ FROM MINERAL SPRING

8:50 am       CENTREDALE ELEMENTARY SCHOOL

 

3:15 pm       CENTREDALE ELEMENTARY SCHOOL

3:16 pm       WOONASQUATUCKET AV @ GEORGE ST

3:19 pm       ALLEN AV @ SWAN ST

3:20 pm       SWAN ST @ ATLANTIC BLVD

3:22 pm       TAYLOR ST @ SIMPSON ST

3:26 pm       SMITH ST @ BEVERLY ANN DR

3:28 pm       STANDISH AV @ MILLARD AV

3:31 pm       CENTRAL AV – 100′ FROM MINERAL SPRING

3:34 pm       LOCUST AV @ BICENTENNIAL WY

3:38 pm       BOURNE AV @ SUNSET AV

3:40 pm       SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR

3:42 pm       SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT

3:44 pm       SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN